Husumetlisine çarpıp işkence yaptı, cesedini ateşe verdi

Konya’nın Güneysınır ilçesinde çay ocağı işletmecisi Ali Osman Kurt (30) daha önce kavga ettiği meslektaşı Yıldırım Uyan’a (42) otomobiliyle çarptı. Ardından Uyan’ın döverek öldürüp, cesedini gömdü. Ailenin kayıp başvurusu üzerine Uyan’ın öldürüldüğü ortaya çıkarken, gözaltına alınan Kurt tutuklandı.

Günaysınır’da yaşayan Ali Osman Kurt ile meslektaşı Yıldırım Uyan, 17 Ocak günü iş meselesi nedeniyle tartışıp kavga etti. Uyan, kavgada sert bir cisimle Kurt’un başına vurarak yaraladı. Taraflar bu olay üzerine birbirinden şikayetçi oldu. Kurt, 1 Şubat günü otomobiliyle cadde kenarında yürüyen Yıldırım Uyan’a çarptı. Kurt, yola savrulan Uyan’ı sopayla dövüp, el ve ayaklarını bağlayarak otomobiline alıp dağlık araziye götürdü. Öldüğünü anlayınca burada Uyan’ın cesedini gömdü.

POLİS GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİ

Yıldırım Uyan’ın babası Ali Uyan, 3 Şubat günü, polis merkezine giderek oğlu Yıldırım Uyan’dan 2 gündür haber alamadıklarını söyledi. Bunun üzerine Uyan’ın çevresindekilerin ifadesine başvuran polis, en son Bozkır Caddesi’nde görüldüğünü belirledi. Caddedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, Ali Osman Kurt’un otomobiliyle Uyan’a çarpıp, dövdüğünü tespit etti.

“CESEDİNİ YAKMAK İSTEDİM YAKAMADIM”

Gözaltına alınan Kurt, ilk sorgulamasında olayı inkar etti. Ardından da suçunu itiraf eden Kurt, ifadesinde ”Daha önce iş nedeniyle kavga etmiştik. Bana ve aileme zarar vereceğini düşündüm. Olay günü aracımla takip ettim. Önce arabayla çarptım. Daha sonra demir sopayla dövdüm. El ve ayaklarını bağlayıp arabaya koydum. Dağlık arazide yakmaya çalıştım ama yakamadım. Daha sonra gömdüm” dedi.

Ali Osman Kurt

AHIRDA 4 SAAT İŞKENCE

Çay ocağı işletmecisi Ali Osman Kurt’un, meslektaşı Yıldırım Uyan’ı öldürdüğü olaya ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Kurt’un, çarptıktan sonra otomobiline bindirdiği Uyan’ı, ahırına götürüp bağlayarak burada da yaklaşık 4 saat boyunca döverek işkence yaptığı belirlendi. Uyan’ın otopsi raporunda ise vücudundaki bütün kemiklerin kırık; yüzü, omzu ve kalçasında da yanık olduğu saptandı.

Yıldırım Uyan

Kurt, ifadesinde Uyan’ın geçmişten kaynaklanan husumetten dolayı dövdüğünü belirterek ”Takip ederek arabamla çarptım. Ellerini kollarını bağlayarak arabaya bindirdim. Kendime ait ahıra bağladım. Orada yaklaşık 4 saat dövdüm” dedi.

“ÇUKUR KAZIP GMDÜM”

Cesedi yakmak istediğini de itiraf eden Kurt ”Orada ölünce benzin alıp dağa götürdüm. İlçeye yaklaşık 10 kilometre uzakta bir yerde yakmaya çalıştım, ancak olmadı. Daha sonra onu orada bırakıp evden kazma ve kürek alıp tekrar bölgeye geldim. Yakmaya çalıştığım yerin 800 metre ilerisinde bir çukur kazarak gömdüm. Otomobilimin içerisindeki koltuktaki kumaşları ise yoğun kan olduğu için kendim kestim” dedi.

OLAYIN BAŞLANGICI KAMERADA

Bu arada Kurt’un, yol kenarında yürüyen Uyan’a, otomobiliyle çarpıp, ardından biri demir, üç sopayla maktulü dövdüğü anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Kurt’un çarptıktan sonra Uyan’ı, yaklaşık 5 dakika boyunca sopalarla dövdüğü, daha sonra sürükleyip otomobilin yanına getirdiği yer alıyor. Burada da dövmeye devam ettiği Uyan’ı, el ve ayaklarını bağladıktan sonra yine sürükleyerek otomobiline bindirdiği görülüyor.

CESEDİN YERİNİ GÖSTERDİ

Kurt, itirafının ardından Uyan’ın, cesedini gömdüğü yeri de polise gösterdi. Kurt’un, gösterdiği yerde Yıldırım Uyan’ın cansız bedenine ulaşıldı. Ali Osman Kurt, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. Uyan’ın cenazesi de bugün ilçe mezarlığına defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x