Bitcoin Yatırım Şirketi Binance’den Bu Altcoin’i Topluyor!

Amber Group, Binance’ten önemli miktarda OP tokenini çekti. Bu hamle Optimism’in işlem hacminde ve altcoin fiyatında bir artışı tetikledi. Bununla birlikte token, daha sonra kazançlarını büyük oranda geri verdi.

Amber Group Binance’den toplarken, altcoin fiyatı yükseldi!

Kripto para firması Amber Group, Binance borsasından OP tokenlarını büyük ölçüde geri çekti. Bu hamle, Optimism ağı etrafındaki fiyat ve faaliyetlerde bir artışa yol açtı. Bu gelişmeyi, on-chain analitik platformu Data Nerd, X hesabında paylaştı:

12 saat önce, 0x011 (Amber Group ile ilişkili) Binance’ten 2,84 milyon OP (5,2 milyon dolar) çekti. Son 3 gün içinde toplam 5,37 milyon OP (9,37 milyon dolar) biriktirdiler. OP, ilk alımlarından bu yana %27 oranında pompalandı.

Binance verilerine göre OP, gün içinde yaklaşık 77 milyon USDT’lik bir işlem hacmine ulaştı. Altcoin fiyatı gün içi en düşük seviyesi olan 1,695 dolardan en yüksek seviyesi olan 1,927 dolara yükseldi. Bu sürecin başında OP, günlük bazda %11,4 değer artışı kaydetti. Bununla birlikte daha sonra kazançlarını büyük oranda geri verdi. Altcoin, basın zamanında günlük bazda % 1,5 artışla 1,82 dolardan işlem görüyordu. Öte yandan, Amber Group’un OP’a olan ilgisi token için destekleyici olmaya devam ediyor. Nitekim OP, haftalık grafiğinde %17’nin üzerinde bir artış kaydetti.

Optimism’e olan ilgi artıyor

Sonuç olarak, Optimism’in kilitli toplam değeri (TVL) kayda değer ölçüde arttı. Amber Group’un hamlesiyle artan faaliyet ve görünürlük, Optimism’in hızlı, düşük maliyetli Ethereum işlemlerini mümkün kılmak için kendisini önde gelen bir Katman 2 protokolü olarak sağlamlaştırmayı hedeflediği bir döneme denk geliyor. DefiLlama’nın verilerine göre, Optimism’in TVL’si şu anda 745,6 milyon dolar seviyesinde seyrediyor.

Optimism, ilk başta off-chain işlemleri bir araya getiren rollup’lar yoluyla ölçeklendirmeye odaklanan bir altcoin projesi olarak başlatıldı. Daha sonra 2020 yılında Ethereum’a yerleşerek bir Katman-2 çözümü oldu. Yerel tokenı ağı yönetiyor ve güvenliğini teşvik ediyor. Amber Group’un hamlesi, büyük kripto ekosistemi oyuncularının Optimism’in uzun vadeli potansiyeline olan ilgisinin altını çiziyor. Bunu takip eden OP token fiyatı ve hacim artışı daha geniş bir iyimserliği yansıtıyor.

Polygon Labs eski başkanı artık Optimism’de!

Bu arada, Pazartesi günü, Polygon Labs eski başkanı, Optimism Foundation’ın yeni oluşturulan bir yan kuruluşu olan Optimism Unlimited’ın Büyüme Direktörü olarak ilan edildi. Ryan Wyatt, iş geliştirme, pazarlama, ortaklıklar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli işlevlerde altcoin projesinin benimsenmesini ve geliştirilmesini destekleyecek bir ekip kuracak.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ryan Wyatt, 2022 Şubat’ta Polygon Labs’tan istifa ettiğini açıkladı. Bu arada Marc Boiron, Wyatt’ın ayrılmasıyla yeni CEO rolüne adım attı. Boiron, daha önce Polygon Labs’in Baş Hukuk Sorumlusuydu. Wyatt o dönemde kripto sektöründe kalmayı planladığını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x