The Witcher 4 İçin CD Project Red Gaza Bastı: Stüdyonun Yarısı Witcher 4 İçin Çalışıyor

Oyun dünyasının efsane serilerinden The Witcher’ın yeni oyununu hepimiz dört gözle beklerken The Witcher 4 ile alakalı CD Project Red cephesinden gelen haberler işlerin hız kazandığına işaret ediyor.

CD Project Red cephesinden gelen yeni haberler işlerin iyiden iyiye hızlanmaya başladığına işaret ediyor.

CD Project Red’in yatırımcı toplantısında sunulan finansal raporlarda yer alan bilgilere göre stüdyonun neredeyse yarısı yeni The Witcher oyunu üzerinde çalışıyor. CD Project Rd’in ellerinden çıkan Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’nin ardından stüdyonun odağı neredeyse tamamen The Witcher 4’e kaymış vaziyette.

Sayısı daha da artacak.

Şimdilik yaklaşık olarak 330 CD Project Red personeli sıradaki The Witcher oyunu üzerinde aktif olarak çalışıyorlar ancak sayının ilerleyen dönemlerde 4002ün üzerine çıkmasının beklendiği de gelen notlar arasında.

The Witcher 4 şimdilik Polaris kod adıyla geliştirilmeye devam etse de elimizde henüz oyuna ait pek fazla bilgi yok.

Unreal Engine 5 oyun motorunun gücünü arkasına alacağını bildiğimiz The Witcher 4’ün duyuru sürecinde geliştiriciler oyunun en az 3 yıllık bir süreçten geçeceğinden bahsedilmişti. Kısacası oyun karşımıza en erken 2025 yılında çıkacak gibi görünüyor ancak bunlar elbette iyimser tahminler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x