Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Necip Fazıl Ödülleri programında önemli açıklamalar

Necip Fazıl Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı program ile sahiplerini buluyor.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ödül töreni edebiyat, fikir, siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdi.

‘Doğdu Batmayan Güneş’ temasıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Mevla Necip Fazıl üstadımızın ruhunu şad mekanını inşallah cennet eylesin.

İlim, edebiyat, kültür ve sanat alanlarında ekol haline gelmiş değerlerimizin vefatları geride doldurulması çok güç boşluklar bırakıyor. Yeni yetişen gençlerimizin üstadlarından devraldıkları emaneti hakkıyla taşıyıp daha da yücelterek kendilerinden sonrakilere en güzel şekilde teslim edeceklerine inanıyorum.

işte bu noktada Necip Fazıl ödülleri çok önemli bir rol üstlenmektedir. Ödüllendirilen her başarının daha büyük başarılarının müjdesi olacağı inancıyla hüner sahibini takdir etmeye çalışıyoruz.

Bu seneki ödüllerimizi 10 farklı kategoride tevcih ediyoruz.

Necip Fazıl, Türkiye’nin en sancılı döneminde yaşadı. İki cihan harbi dahil nice savaş, işgal, darbe, ekonomik ve siyasi darboğazlar gördü. Osmanlının yıkılışından cumhuriyetin kuruluşuna, Türk siyasetinin tüm dönüm noktalarına şahitlik etti.

Üstadın mücadelesi Türk milletini ruh köküyle yeniden buluşturmaktı. Üstadın ruh kökü dediği şey ise bizi biz yapan vatanı vatan yapan kadim hasretlerin bütünüydü.

Ayrıntılar Geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x